خانه / مقالات / آموزش پاورپوینت / آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت برای ارائه (بصورت تصویری و با مثال) + فیلم آموزشی

آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت برای ارائه (بصورت تصویری و با مثال) + فیلم آموزشی

آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت برای ارائه (بصورت تصویری و با مثال) + فیلم آموزشی

 

تفاوتی نمی کند که بخواهید پاورپوینتی برای ارائه پایان نامه، کنفرانس یا یک ارائه ساده درسی بسازید. مهم این است که بصورت اصولی و گام به گام، پاورپوینتی بسازید که بتواند حرف و فکر شما را بهتر به مخاطبان جلسه منتقل کند. در اینجا روش ساخت اسلایدهای زیبای پاورپوینت برای ارائه بهتر شما را بصورت تصویری به شما آموزش می دهیم.

این آموزش را در پاورپوینت ۲۰۱۰، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ می توانید دقیقا به همین روش انجام دهید و به راحتی پاورپوینت با موضوعات متنوع را بسازید.

ویدیوی آموزش ساخت پاورپوینت

 

 

گام اول: پاورپوینت را باز کنید:

یک صفحه خالی می بینید (اگر نبود، روی صفحه خالی کلیک کنید) که دو باکس در وسط آن قرار دارند، یکی از آنها به شما می گوید که برای افزودن عنوان کلیک کنید (click to add title) و دیگری به شما امکان افزودن زیر عنوان (click to add subtitle) را می دهد.

عنوان همان تیتر اصلی است (مثلا می خواهید ساخت اسلاید بوسیله نرم‌افزارها را بنویسید – تیتر شما ساخت اسلاید در کامپیوتر) و زیر عنوان یا subtitle همان تیتر فرعی یا زیر تیتر است (مثلا در ساخت اسلاید در کامپیوتر، – زیر تیتر شما ایجاد اسلاید جدید)

گام دوم:

  • روی تب بالا سمت چپ گزینه فایل file را کلیک کرده و بعد روی گزینه New کلیک کنید (مطابق تصویر).

 

  • اگر دوست دارید یک قالب آماده انتخاب کنید، روی گزینه‌های مشخص شده در دسته‌های مختلف کلیک کنید (قالب آماده شامل پس زمینه و طراحی آماده است – آن را متناسب با موضوع ارائه تان انتخاب کنید).

  • اما پیشنهاد ما این است که همیشه بجای قالب، از تم استفاده کنید. پس روی Themes کلیک کنید و تم دلخواه خودتان را انتخاب کنید.

 

گام سوم:

زمانی که تم شما ایجاد شد، روی گزینه افزودن عنوان (click to add title) کلیک کرده و اگر دوست داشتید زیرعنوان هم در قسمت subtitle اضافه کنید.

زمانی که عنوان را انتخاب کردید، روی گزینه New slide کلیک کنید. یا برای ساختن اسلایدهای جدید دکمه‌های CTRL+M را هم‌زمان بزنید تا یک اسلاید جدید ایجاد شود و همین‌طور تا زمانی که همه مطالبتان را در پاورپوینت قرار دادید.

 

این مقاله بخش نوشتاری از پکیج آموزشی “آموزش سریع و آسان پاورپوینت” است؛

لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

همچنین ببینید

اینفوگرافیک چیست؟

احتمالاً این جمله را بارها شنیده‌اید که «ارزش یک تصویر بیش از هزار کلمه است». …

پاسخی بگذارید