خانه / شبکه های اجتماعی / ۹ گام برای بازاریابی سایت از طریق اینستاگرام
Market-Your-Blog-On-Instagram

۹ گام برای بازاریابی سایت از طریق اینستاگرام

به اشتراک گذاری لینک مطالب وبلاگ در صفحات اجتماعی مانند فیس بوک یا تویتر برای تبلیغ و ترویج بیشتر مطالب سایت کاری موفق و جذاب است. ولی این کار در اینستاگرام کمی متفاوت است. لینک ها در نوشته های شرح تصاویر اینستاگرام قابل کلیک نیستند. ازآنجاکه شما نمی توانید به راحتی لینک های خود را در پست های اینستاگرام قرار دهید پس باید مراقب باشید تا همه چیز را برای درست دیده شدن و در معرض دید بودن محاسبه کنید و مطمئن شوید که در جای درست استفاده می کنید.

برای این کار باید این ۹ گام را در نظر بگیرید و به این سؤالات پاسخ دهید؛

۱- چرا باید از اینستاگرام استفاده کنید؟

اگر قرار دادن پست های جدید وبلاگ شما در اینستاگرام برای شما دشوار است و نمی توانید از این طریق برای سایت خودتان ترافیک درست کنید چرا باید نگران باشید؟

زیرا اینستاگرام به شدت در بین سایر شبکه های اجتماعی در حال رشد و گسترش است.

Number of monthly active Instagram users

از زمانی که وبلاگ ارزش خود را برای ایجاد ارتباط با مردم و ساخت شبکه های اجتماعی پیرامون مضمون های شما ثابت کرده است، استفاده از اینستاگرام برای ارتباط و صحبت با مردم و دریافت فالوئر بسیار آسان است، و اینستاگرام این کار را برای شما بسیار آسان کرده است.

۲- نام خود را با دقت انتخاب کنید

همانطور که در تمام مطالب آموزشی خوانده اید موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی از یک سری اصول اولیه پیروی می کند. انتخاب یک نام مناسب برای اکانت اینستاگرام خود بسیاری از ملاحظات را باید رعایت کنید.

در ابتدای کار شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید از نام خودتان یا نام وبلاگتان یا نام سایتتان برای نام اینستاگرام استفاده کنید؟

وبلاگتان را چطور شخصی سازی می کنید، شما به تنهایی آن را اداره می کنید؟ آیا دیگران وبلاگ شما را به نام خودتان می شناسند؟

آیا شما به تنهایی از اینستاگرام استفاده می کنید و آیا می توانید پیش بینی کنید که در آینده نیز به همین صورت از اینستاگرام استفاده کنید یا یک کار گروهی خواهد شد؟

آیا شما می خواهید خودتان را بازاریابی کنید یا وبلاگتان را؟

در برخی مواقع شما نام وبلاگتان را برای نام اینستاگرام استفاده می کنید و در برخی مواقع نام خودتان را برای اکانت اینستاگرام قرار می دهید. البته در برخی مواقع امکان دارد که شما از دو اکانت اینستاگرام به عنوان مکمل هم هم‌زمان نیز استفاده کنید.

social media profiles

در این حالت چنانچه شما از دیگر شبکه های اجتماعی نیز استفاده می کنید توجه کنید که در همه آنها از یک نام مشخص و یکتا استفاده کنید تا فالوئرهای شما به راحتی شما را شناسایی کرده و تشخیص دهند که همه آنها به شما تعلق دارند.

۳- پروفایل شما چگونه است

خصوصی یا عمومی؟ این اولین سؤالی است که برای همه در ابتدای ساخت پروفایل در شبکه های اجتماعی پیش می آید!

چنانچه شما در حال بازاریابی وبلاگ و سایت خودتان از طریق اینستاگرام هستید باید پروفایل خودتان را در حالت عمومی تنظیم کنید. مشخصات پروفایل در اینستاگرام شامل اجزایی است که باید به آن توجه کنید؛

عکس پروفایل:

هر حساب اینستاگرام یک عکس پروفایل یا آواتار دارد. برای بیشتر تجارت ها و سایت های تجاری به آن لوگو می گویند. برای اکانت های شخصی شما آزاد هستید که هر عکسی را برای پروفایل اینستاگرام انتخاب کنید. پیشنهاد من البته این است که از عکس خودتان استفاده کنید تا فالوئرهایتان به راحتی شما را بشناسند و همیشه شناسایی کنند.

اگر شما تصویری برای پروفایل انتخاب می کنید در نظر داشته باشید که اینستاگرام آن را به صورت یک قاب دایره نمایش می دهد.

بیوگرافی:

بیوگرافی شما در اینستاگرام بسیار مهم است وقتی که شما قصد دارید از آن در موفقیت وبلاگ و بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کنید.یک بیوگرافی کوتاه باید کاملاً اطلاعات مفیدی را ارائه کند و یا یک تصویرسازی شخصی زیبایی داشته باشد.

لینک:

لینک در بیوگرافی اینستاگرام تنها مکانی است که شما می توانید یک لینک قابل کلیک در اینستاگرام قرار دهید.این خیلی مهم است که از آن درست استفاده کنید. مثلاً شما می توانید از این لینک برای اتصال فالوئرهایتان به آخرین مطلب ارسالی در وبلاگتان استفاده کنید تا به راحتی آنها را به آخرین مطلب ارسالی در وبلاگتان هدایت کنید.

بعضی از وبلاگ نویسان هم از این لینک برای هدایت فالوئرها به صفحه فرود سایتشان استفاده می کنند.

هزاران وبلاگ نویس از این لینک برای ارجاع در تصاویر ارسالی استفاده می کنند زیرا این لینک ها در آنالیز گوگل به عنوان یک لینک ارجاعی از اینستاگرام محسوب می شود.

Instagram profile

فعال کردن اعلان ها:

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار شلوغ است. دقت کنید که اعلان ها را برای پست های خود فعال کنید تا چنانچه پست های شما را لایک کردند و یا برای آن کامنت نوشتند به اطلاع شما برسد. شما باید به این اعلان ها توجه کنید و به کامنت ها پاسخ مناسب دهید.

۴- تصاویر شما در اینستاگرام

تصاویر شما در اینستاگرام باید جذاب باشند. اما خود را درگیر جزئیات نکنید. اینستاگرام به شما کمک می کند تا با گوشی موبایل خود عکس هایی از هر چه دوست دارید گرفته و آنها را به راحتی انتشار دهید. اینستاگرام این امکان را با قرار دادن ابزارها و فیلترهایی برای جذاب تر کردن تصاویر به وجود آورده است.

تصاویر شما باید داستان برند شما را تبلیغ کنند؛ شما باید مطابق ان چه که بازاریابی می کنید اقدام به انتشار عکس هایی در آن زمینه کنید مثلاً چنانچه شما در مورد مد و لباس کار می کنید باید عکس­هایی در رابطه با مدل های جدید، تناسب اندام و لباس مغازه های لباس فروشی و مشابه آن در اینستاگرام قرار دهید. اگر شما در مورد گل و باغبانی کار می کنید باید عکس هایی در مورد گل ها، گیاهان، رنگ های مختلف آنها را در صفحه اینستاگرام خود انتظار دهید.

اما اینستاگرام برای ارتقا وبلاگ چیزی بیشتر از قرار دادن و انتشار عکس است!!!

برای بازاریابی و معرفی وبلاگ شما باید از تصاویر لوگوی سایت و تصویرهایی که برای برندینگ استفاده کرده اید در اینستاگرام استفاده کنید. توجه داشته باشید که از تصاویری که برای دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک یا لینکدین استفاده کرده اید استفاده نکنید. در بیشتر مواقع فرمت این تصاویر با هم یکی نیستند. از اندازه مناسب برای گرافیک در اینستاگرام استفاده کنید.

شما می توانید از ترکیب تصاویر برای ایجاد یک داستان در صفحه اینستاگرام خود استفاده کنید. در مقاله دیگری برای ساختن تصاویر داستانی در اینستاگرام می پردازیم.

چنانچه شما برای مطالب وبلاگتان از دسته ای از تصاویر استفاده کرده اید که برخی از آنان را در مطالب وبلاگتان قرار نداده اید می توانید از آن تصاویر به عنوان مکمل در صفحه اینستاگرام خود استفاده کنید.

Your images on Instagram

هنگامی که شما مطلبی را در وبلاگ منتشر می کنید لازم نیست که حتماً از یک تصویر استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از تصاویری که به همراه نقل قول به دیگر شبکه های اجتماعی مانند توییتر است استفاده کنید. از این تصاویر نقل قول دار در اینستاگرام نیز می توانید استفاده کنید.

شما می توانید مطالب قدیمی وبلاگتان را به همراه تصاویر جدید در اینستاگرام منتشر کنید و در آن بنویسید برای دیدن بیشتر به وبلاگ سر بزنید.

۵- به صورت مداوم پست های جدید ارسال کنید

دیده شدن و تعامل در اینستاگرام با گذشت زمان به شدت کاهش می یابد. بیشتر از ۵۰% کامنت ها و لایک ها برای پست ها در اینستاگرام در ۶ ساعت اول بعد از انتشار صورت می پذیرد. وقتی به این شدت از دیده شدن در اینستاگرام کاسته می شود شما باید چیزهای جدیدی انتشار دهید درغیر اینصورت به زودی ناپدید شده و فراموش می شوید.

Instagram-Post-Lifespan

من در حال حاضر ایده هایی برای شما دارم که شما می توانید با استفاده از آنها اقدام به پست در اینستاگرام کنید. البته شما باید این ایده ها را به کار ببندید و در عمل اقدام به پست در اینستاگرام کنید.

کلید اولیه برای داشتن دنبال کننده در اینستاگرام پست کردن متوالی در اغلب مواقع است. این یعنی شما نیاز دارید که در اغلب مواقع اقدام به گرفتن عکس کنید و یا تصاویر مناسبی را از منابع مختلف به دست آورید.

از آنجا که شما نمی خواهید کل زمان روزانه تان را بر روی اینستاگرام تمرکز کنید شما باید اقدام به برنامه ریزی و زمان بندی مناسب برای ایجاد پست هایی برای اینستاگرام کنید. مثلاً چنانچه شما با همسرتان می توانید روزانه ۱۰ یا ۱۵ دقیقه زمان برای تهیه عکس یا تصاویر داشته باشید این زمان را برای این کار برنامه ریزی کنید و اقدام به انتشار تصاویرتان در زمان های مشخص شده کنید. همچنین می توانید در این زمان ها اقدام به ذخیره کردن و بافر کردن عکس‌هایتان برای دیگر زمان هایی که فرصت تهیه عکس ندارید بکنید تا در زمان انتشار دستتان خالی نباشد.

توجه داشته باشید که برای ارسال تصاویر شما در اینستاگرام برنامه هایی خودکاری هم وجود دارد ولی این برنامه های هیچ کنترلی روی کامنت ها و نظرهای فالوئرهای شما ندارند، پس در نظر داشته باشید که برای ارتباط با دنبال کنندگان در اینستاگرام شما باید زمانی را اختصاص دهید تا باعث جلب نظر آنها هم شود و به کامنت های آنها پاسخ دهید و همچنین صفحات خودتان را به‌روزرسانی کنید.

۶- بازدیدکنندگان بیشتر از کجا به صفحه وبلاگ شما می آیند

از آنجا که بیوگرافی شما در اینستاگرام تنها نکاتی است که شما می توانید لینک قابل کلیک قرار دهید پس باید زمان بیشتری را برای تنظیم و استفاده درست از آن در نظر بگیرید.

شما می توانید یک لینک ساده در پروفایل خودتان قرار دهید تا وقتی عکسی را در اینستاگرام منتشر کردید در عنوان آن قید شود برای ادامه به لینک مراجعه کنند. این عمل این احساس را به وجود می آورد که اگر شما مطلب جدیدی را در وبلاگ منتشر کرده باشید نمی توان به مطالب قدیمی تر دسترسی داشت.

برخی وبلاگ نویسان با کپی کردن لینک مطلب در وبلاگ و قرار دادن آن برای عنوان تصاویر به راحتی لینک مطالب وبلاگ را در اینستاگرام منتشر می کنند.

shortlinks instagram

برخی افراد از لینک های کوتاه برای عناوین تصاویرشان در اینستاگرام استفاده می کنند تا فالوئرهایشان براحتی با کپی و پیست کردن این لینک ها به صفحه مورد نظر در سایت وارد شوند. لینک های کوتاه شده مزایایی نسبت به لینک های ساده دارند؛

لینک های کوتاه برای کپی کردن بسیار مناسب تر و راحت تر هستند

به یادسپاری لینک های کوتاه اغلب مواقع بسیار راحت است. البته به یاد داشته باشید همیشه لینک های کوتاه به یادآوری مناسبی ندارند چون به متن های کوتاه شده و نامرتبطی ساخته می شوند.

برای اینکه مطمئن شوید مخاطبانتان لینک های کوتاه شده را دنبال خواهند کرد به آنها کلیک کردن لینک ها را با جملاتی یادآور شوید مثلاً؛

برای مطالعه بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

۷- تعامل شما با دیگران چگونه است

قابل مشاهده بودن در اینستاگرام اولین گام برای موفقیت است که چگونه ساختن آن به شرح زیر می باشد؛ مهمترین فاکتور تعامل شما با دیگران و نمایش این که شما با دیگران چگونه تعامل داشته باشید ربط پیدا می کند. و تعامل یک برند در اینستاگرام در مقایسه با دیگر شبکه های اجتماعی بسیار تأثیرگذارتر خواهد بود.

تعامل به سادگی ارسال یک پست برای مردم و آمدن آنها به صفحه اینستاگرام نیست. پست های خودتان را در زمینه مناسب و موضوع مشخص با اضافه کردن هشتک مناسب ارسال کنید. جستجوی تصاویر بر اساس هشتک بوده و گفتگوی مردم بر اساس وجود هشتک های مناسب شکل می گیرد و پیوستن آنها را تحت تأثیر قرار می دهد.

engagement brands in Instagram

شما می توانید فالوئرهای خود در اینستاگرام را با ارسال تصاویر خارق العاده و قرار دادن کامنت و زدن لایک در تصاویر دیگران، اضافه کنید. در موضوعات مورد نظرتان با مردم ارتباط برقرار کنید و در زیر تصاویر آنها فعالیت داشته باشید. با این فعالیت‌ها آنها شما را به یاد خواهند آورد و در ذهنشان می مانید و آنها را کنجکاو می کنید تا به صفحه شما آمده و باعث می شود که از این طریق به صفحه وبلاگ شما وارد شوند.

۸- از هشتک ها درست استفاده کنید

Use Hashtags Instagram

هشتک قدرت این را دارند که پست های شما را قابل دیدن کنند هر چند اگر شما در حال حاضر میلیونها فالوئر هم داشته باشید! جستجوی خود را آغاز کنید؛

اینستاگرام به شما هشتک های زیادی را ارائه می دهد؛ اما این هشتک ها چه موقع باید به کار گرفته شوند؟

انتخاب هشتک مناسب بسیار حساس است زیرا گاهی باعث از دست رفتن پست شما می شوند! اگر شما برای هشتک مناسب در اینستاگرام جستجو کنید به شما پیشنهادهایی برای هشتک های مناسب داده خواهد شد که برخی از آنها مشخص تر هستند.

شما باید بدون از دست دادن مناسبت این هشتک ها با موضوع کاری خود از آنها استفاده کنید. محبوبیت زیاد یک هشتک به استفاده زیاد آن از طرف مردم برمی‌گردد که شاید آن هشتک مناسب کار شما نباشد پس در انتخاب هشتک مناسب دقت لازم را داشته باشید.

شما می توانید در پست‌هایتان از هشتک های زیادی استفاده کنید زیرا هر هشتک یک فرصت مناصب برای در دسترس بودن و دیده شدن شما در بین دیگران را ایجاد کند ولی توجه کنید که از هشتک های مناسب و مربوط به زمینه کاریتان استفاده کنید.

۹- آیا در تخمین اثرگذاری اینستاگرام در برندینگ آگاهی دارید

ترافیک در اینستاگرام همه آن چیزی نیست که شما برای وبلاگتان در نظر دارید. شما با تصاویر و ایجاد یک هدف برندینگ در وبلاگتان با انتشار مطلب سعی در ایجاد ترافیک بیشتر به سمت وبلاگتان دارید. با استفاده از لینک موجود در پروفایلتان شما می توانید به این ترافیک بیفزایید.

از آنجا که اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی با بیشترین بازدید حال حاضر می باشد استفاده از آن برای ایجاد ارتباطات و مکالمه های تازه با غریبه ها بسیار مناسب شده است. شما با انتشار پست های جذاب و شرکت در گفتگوهای دیگر اعضای اینستاگرام و استفاده مناسب از هشتک ها و ارجاع مخاطبان به سایت خودتان در ترویج سایتتان موفق تر عمل کنید.

درنهایت یک نکته بسیار کلیدی در استفاده از اینستاگرام وجود دارد

اینستاگرام می تواند برای شما و مخاطبان و فالوئرهایتان بسیار سرگرم کننده و نشاط آفرین تر نسبت به بقیه شبکه های اجتماعی باشد پس تا دیر نشده از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

همچنین ببینید

4 Features You Should Be Using in Instagram

۴ ویژگی که باید در بازاریابی Instagram استفاده کنید

بدیهی است که ایجاد یک حساب کاربری در Instagram و شروع به عکس‌برداری و استفاده …

دیدگاهتان را بنویسید