خانه / شبکه های اجتماعی / ۶ کار ضروری برای راه اندازی یک تجارت موفق در شبکه های اجتماعی
Penjen online marketing

۶ کار ضروری برای راه اندازی یک تجارت موفق در شبکه های اجتماعی

  1. برای یادگیری عملکرد رسانه های اجتماعی وقت بگذارید.

نکات زیادی در مورد بازاریابی رسانه ای وجود دارد که شما می توانید به صورت رایگان و آنلاین از آنها استفاده کنید ( البته سایت هایی وجود دارند که برای کلاس های آنلاین خود از شما هزینه دریافت می کنند) اگر برای این کار وقت بگذارید می بینید که خیلی پیچیده نیست.

چارلزگامبلی، مدیر شرکت مخابراتی  فلاور می گوید: با اینکه اصول بازاریابی تقریبا برای تمام کسب و کارها یکسان است، شما باید برای یادگیری نکاتی که کسب و کار خاص شما است، وقت بگذارید تا بتوانید باعث جلب توجه مشتری هایتان شوید. ابتدا از تمام منابعی که در دسترستان است استفاده کنید، سپس می توانید به دنبال جزییات مد نظرتان باشید.

۲٫ به خواسته های مشتری ها گوش کنید.

رایان کوچل، معاون رئیس شرکت بازاریابی  ABADO ( برند سس ها و غذاهای تند و ادویه دار) : تنها راهی که بتوانید خواسته های مشتری ها را درک کنید این است که به حرف هایشان گوش دهید. خیلی مهم است که از رسانه های اجتماعی  برای شنیدن نظرات مشتری ها درباره خدمتتان استفاده کنید، زیرا این روزها مردم برای ارائه نظراتشان از شبکه های اجتماعی بیشتر از تلفن و ایمیل استفاده می کنند.

۳٫ از سیستم های خودکار اطلاع رسانی استفاده کنید.

ازسیستم های خودکار اطلاع رسانی استفاده کنید و مراقب باشید با تبلیغات بیش از حد مخاطبان را کلافه نکنید. زیرا این کار سریع ترین راه برای از دست دادن همه آنهاست. شما باید از این طریق با مخاطبان ارتباط برقرار کنید و اطلاعات مفید و ارزشمندی در اختیارشان قرار دهید. به این ترتیب شما پشتیبان های برندتان را افزایش می دهد و باعث افزایش فروشتان می شوید. دنیل موراک از شرکت   استریت سا : اگر کارمندان تمام وقت برای ساماندهی شبکه های اجتماعی خود دارید. مطمئن شوید پشتکار دارند و در تمامی شبکه های اجتماعی برندتان فعال هستند. نرم افزارهای زیادی مانند هوت سوییت برای خودکار کردن فعالیت شبکه های اجتماعی وجود دارد. این نرم افزار رایگان است و باعث افزایش تاثیر گذاری شما می شود. شما می توانید پست های شبکه های اجتماعی برندتان را به صورت خودکار برنامه ریزی کنید تا وقت بیشتری برای ارتباط و پاسخگویی به مخاطبانتان داشته باشید

۴٫ با مخاطبان در ارتباط باشید و خشنودشان کنید.

Penjen Social network satisfaction

روی سوردج از بوتیک پیچز: فعال بودن در سانه های اجتماعی مسئله مهمی نیست، بلکه شما باید با مخاطبان در ارتباط باشید و باعث شوید که به مشتری های رضایتمند برندتان تبدیل شوید. من مدیران کسب و کارهای کوچک زیادی را دیده ام که روزانه دو بار در شبکه های اجتماعی پست می گذارند و فکر می کنند راه درست را در پیش گرفته اند. بازاریابی رسانه ای به این معنا نیست که فقط در شبکه های اجتماعی پست بگذارید، اگر این روش را انتخاب کنید مهم ترین فرصت ارتباط با مخاطبانتان را از دست می دهید.

ارتباط با مخاطبان به شما کمک می کند مشکلات کسب و کارتان را که باعث عدم رضایت مشتری می شود، شناسایی کنید و قبل از اینکه آن مشکل از کنترل خارج و باعث از دست دادن مشتری ها شود،حلش کنید.

۵٫ لازم نیست در تمام شبکه های اجتماعی فعال باشید.

فعال بودن در تمام شبکه های اجتماعی، تقریبا غیرممکن و بی نتیجه است. همیشه به برندهای تازه کار توصیه می شود در ابتدا با دو یا سه شبکه اجتماعی، که مطمئن هستند مخاطبانشان در آن فعال هستند، شروع کنند و وقتی به محبوبیت بالایی رسیدند، به تدریج با پیشرفت کسب و کارشان از شبکه های اجتماعی دیگر نیز استفاده کنند.

جاسپر هیلاد یکی از مدیران elf925 به اهمیت استفاده از رسانه های که مکمل برند شما هستند، تاکید می کند و می گوید: ممکن است بازاریابی از طریق پینترست برای بعضی کسب و کار ها تاثیر گذار نباشد، اما برای ما فوق العاده بود. وقتی یک شبکه اجتماعی برای شرکت های حقوقی مناسب نیست، دلیل نمی شود که برای شما هم مناسب نباشد. شما باید در شبکه هایی تمرکز کنید که می دانید مخاطبانتان از آن استفاده می کنند.

۶٫ عملکرد و نتایجتان را بررسی کنید.

Penjen Review performance

اریک ریتر، بنیانگذار و مدیرعامل دیجیتال نیبر: اگر نتایج و عملکردتان را بررسی نکنید، بازاریابی رسانه ای موفقی نخواهید داشت. بسیار مهم است که برای خودتان هدف گذاری کنید و ببینید تلاشتان نتیجه ای دارد یا خیر. با جمع آوری اطلاعات و بررسی آنها، شما می توانید در روش هایتان تغییر ایجاد کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

اینکه بودجه روزانه شما برای بازاریابی رسانه ای، ده هزار تومان است یا یک عدد شش رقمی، کاملا بی اهمیت است. شما فقط باید پیامتان را به مخاطب های درست برسانید و آنها را به ارتباط با شما و کسب و کارتان تشویق کنید.

همچنین ببینید

اینفوگرافیک چیست؟

احتمالاً این جمله را بارها شنیده‌اید که «ارزش یک تصویر بیش از هزار کلمه است». …

پاسخی بگذارید